Bayern Monachium - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • FC Augsburg - Bayer Leverkusen 1:4
  • Borussia Dortmund - Hertha Berlin 1:2
  • Bayern Monachium - SC Freiburg 7:0
  • Mainz - Hoffenheim 0:4
  • Vfb Stuttgart - Hannover 96 3:0
  • Borussia moenchengladbach - FC Kaiserslautern 1:0
  • Werder Brema - Hamburger SV 2:0
  • FC Köln - FC Nürnberg 1:2
  • Vfl Wolfsburg - FC Schalke 04 2:1

SC Freiburg - Vfb Stuttgart
Bayer Leverkusen - FC Köln
Hamburger SV - Borussia moenchengladbach
FC Nürnberg - Werder Brema
Hoffenheim - Vfl Wolfsburg
Hertha Berlin - FC Augsburg
FC Kaiserslautern - Mainz
Hannover 96 - Borussia Dortmund
FC Schalke 04 - Bayern Monachium

Czy Bayern pokona Chelsea?

FC Augsburg 1:4 Bayer Leverkusen
Borussia Dortmund 1:2 Hertha Berlin
Bayern Monachium 7:0 SC Freiburg
Mainz 0:4 Hoffenheim
Vfb Stuttgart 3:0 Hannover 96
Borussia moenchengladbach 1:0 FC Kaiserslautern
Werder Brema 2:0 Hamburger SV
FC Köln 1:2 FC Nürnberg
Vfl Wolfsburg 2:1 FC Schalke 04

STADION

Stadion

Nazwa Allianz Arena
Pełna nazwa Allianz Arena
Adres München Stadion GmbH, Werner-Heisenberg-Allee 25
Pojemność 69 901
Nawierzchnia nawierzchnia
Wymiary 105 m x 68 m
Oświetlenie 1 500 lux
Lata budowy 2002-2005
Architekci Jacques Herzog i Pierre de Meuron
Konstrukcja Allianz Areny i zastosowane tutaj rozwiązania architektoniczne i techniczne sprawiają, że stadion ten uznawany jest, obok londyńskiego Wembley, za najnowocześniejszy sportowy obiekt świata. Z tymże w odróżnieniu od Wembley jest to stadion typowo piłkarski, nie ma tutaj bieżni lekkoatletycznej. Całkowita pojemność stadionu wynosi 69 901 miejsc (w tym 13 769 stojących, 2 152 dla VIPów, 1 374 w loży honorowej i 165 dla niepełnosprawnych). Jest to trzeci co do wielkości obiekt piłkarski w Niemczech, po Signal Iduna Park w Dortmundzie i Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Zastosowano tutaj ciekawe rozwiązanie techniczne, które umożliwia zwiększenie pojemności stadionu podczas meczów Bundesligi z 5 200 miejsc dolnej kondygnacji południowego i północnego półkola do 6 800 miejsc stojących. Osiągnięta dzięki temu większa pojemność równoważy cenę niesprzedanych biletów. Oficjalnie 16 stycznia 2006 r. ilość miejsc została określona na 69 901, czyli dokładnie tyle, ile wynosiła średnia liczba widzów w sezonie 2005/2006. Stadion posiada trzy poziomy trybun i jest skonstruowany tak, że zapewnia doskonałą widoczność z każdego miejsca. Stadion jest wyposażony w nowoczesne nadajniki GSM 900/1800 oraz UMTS. Pod dachem po przeciwległych stronach za bramkami umieszczono dwa telebimy o powierzchni 100 m? każdy.

To co najbardziej wyróżnia tę konstrukcję w porównaniu z innymi obiektami sportowymi, to charakterystyczny dach i fasada stadionu. Są one zbudowane z 2 874 bardzo cienkich, foliowych poduszek napełnionych suchym powietrzem o łącznej powierzchni 64 000 m?. Jest to największa foliowa konstrukcja świata. Powietrze jest stale pompowane przez wentylatory umieszczone pod stadionem. Każda z poduszek może zostać oddzielnie podświetlona na biało, czerwono, bądź niebiesko, w różnych odcieniach tych barw. Stadion jest podświetlany na kolory zgodne z barwami gospodarzy. Podświetlenie stadionu kosztuje około 60 ? na godzinę, a ogromna moc do tego zużyta sprawia, że w przejrzystą noc Allianz Arenę można dostrzec nawet z odległych o 75 km austriackich szczytów. Stadion posiada rozbudowaną infrastrukturę. Na jego terenie znajdują się m.in. trzy żłobki, dwa sklepy dla fanów - "Megastore" Bayernu liczący 800 m? oraz TSV 1860 - z 400 m? powierzchni sklepowej. Poza tym wokół stadionu działa 28 kiosków z artykułami dla kibiców. Znajdują się tu sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe, także kilka restauracji, które zajmują łącznie powierzchnię ok. 6 500 m?. Do stadionu należy także czteropoziomowy parking na 10 500 samochodów i jest to jednocześnie największ
y samochodowy parking w Europie.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

FC Real MadrytBayern Monachium
FC Real Madryt 2:1 Bayern Monachium